Informacje og贸lne

Kierunki kszta艂cenia

Dla m艂odzie偶y:

Technikum 5 lat -zawód technik technologii 偶ywno艣ci -zawód technik agrobiznesu

Szko艂a Bran偶owa I stopnia - zawody: -Mechanik pojazdów samochodowych -Piekarz -Cukiernik -Elektromechanik -Sprzedawca (2 lata) -Blacharz samochodowy -Operator maszyn i urz膮dze艅 przemys艂u spo偶ywczego -Mechanik monter maszyn i urz膮dze艅 -Stolarz -Krawiec -Rolnik

Zaoczne szko艂y dla doros艂ych:

Liceum Ogólnokszta艂c膮ce dla Doros艂ych

Kursy Kwalifikacyjne

technik agrobiznesu ROL 04
technik agrobiznesu ROL 05
technik rachunkowo艣ci EKA 05
technik informatyk INF 02
technik technologii 偶ywno艣ci SPC 03

Baza dydaktyczna
- nowoczesne sale przedmiotowe,
- pracownia komputerowa z dost臋pem do internetu oraz tablic膮 multimedialn膮,
- pracownia chemiczno - technologiczna z nowoczesnym sprz臋tem laboratoryjno - analitycznym
- pracownia j臋zykowa
- sala gimnastyczna,
- biblioteka z centrum multimedialnym,
- 艣wietlica
Dodatkowe atuty
- Szko艂a blisko ucznia
- Bardzo dobre warunki nauki i przyjazna atmosfera
- Dogodny dojazd do szko艂y
- Mo偶liwo艣膰 korzystania z do偶ywiania
- Nauka na jedn膮 zmian臋

Uczniowie mog膮 rozwija膰 swoje zainteresowania uczestnicz膮c w ko艂ach zainteresowa艅: informatycznym, sportowym, recytatorskim, przedsi臋biorczych i klubie europejskim.
Historia Zespo艂u Szk贸艂 Powiatowych w Baranowie
Szko艂a zaistnia艂a 01 wrze艣nia 2000 roku, dokonano wtedy naboru do I klasy ZSW i I klasy WLO. W roku szkolnym 2002/2003 przest膮pili progi tej szko艂y pierwsi liceali艣ci, powsta艂o Liceum Profilowane. W kolejnym roku 2003/2004 powsta艂o Technikum Technologii 呕ywno艣ci. Przez pierwsze dwa lata m艂odzie偶 uczy艂a si臋 w bardzo trudnych warunkach, Starostwo Powiatowe przej臋艂o budynek po szkole podstawowej, kt贸ry wymaga艂 kapitalnego remontu. Remont przeprowadzono. Szko艂a wygl膮da imponuj膮co z zewn膮trz i wewn膮trz. W klasach pi臋kne nowe meble, niezb臋dne pomoce dydaktyczne, a tak偶e interaktywna tablica multimedialna wraz z komputerem i projektorem. Pod koniec roku szkolnego 2002/2003 szko艂a otrzyma艂a z Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach projektu "Pracownia internetowa w ka偶dej szkole 2002" - 20 komputer贸w, serwerowni臋 i drukark臋 wielofunkcyjn膮. W ten spos贸b powsta艂a pracownia komputerowa na 15 stanowisk uczniowskich i stanowisko dla nauczyciela oraz multimedialne centrum informacji z bibliotek膮. W roku szkolnym 2004/2005 dokonano po raz pierwszy naboru do Szko艂y Policealnej w zawodzie technik informatyk. W kolejnym roku 2005/2006 dokonano remontu pierwszego pi臋tra, a w ramach projektu "PHARE 2003 - modernizacja oferty edukacyjnej" przygotowano pracowni臋 chemiczno - technologiczn膮 z najnowocze艣niejszym sprz臋tem laboratoryjno - analitycznym, szko艂a uzyska艂a na ten cel 157 000 z艂 wsparcia.
EFS
Szko艂a otrzyma艂a z funduszy unijnych pracowni臋 chemiczno technologiczn膮, kt贸ra powsta艂a w kwietniu 2006. Jest to najnowocze艣niejsza pracownia w powiecie ostro艂臋ckim i jedna z najlepiej wyposa偶onych w sprz臋t laboratoryjno-analityczny w Polsce.

Tak偶e z funduszy unijnych szko艂a otrzyma艂a dwie pracownie komputerowe ze sta艂ym, szybkim 艂膮czem do internetu i tablic膮 multimedialn膮 otrzymane w ramach realizacji projektu "Pracownie komputerowe dla szk贸艂" wsp贸艂finansowanego za 艣rodk贸w Europejskiego Funduszu Spo艂ecznego w roku 2003 oraz 2007.

Statuty Technikum i LO

licznik odwiedzin: 105069